155124BS73200.pdf
155124BS73200.pdf
| Image |  |
| Part Number | 155124GS73200 | 155124RS73200 | 155124YS73200 | 155124GS73200A | 155124BS73200A |
| Series | WL-SMSW | WL-SMSW | WL-SMSW | WL-SMSW | WL-SMSW |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Color | Blue | Blue | Blue | Blue | Blue |
| Configuration | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| LensColor | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless | Colorless |
| LensTransparency | Clear | Clear | Clear | Clear | Clear |
| MillicandelaRating | 150mcd | 150mcd | 150mcd | 150mcd | 150mcd |
| LensSize | 2.00mm x 1.00mm | 2.00mm x 1.00mm | 2.00mm x 1.00mm | 2.00mm x 1.00mm | 2.00mm x 1.00mm |
| Voltage-Forward(Vf)(Typ) | 3.4V | 3.4V | 3.4V | 3.4V | 3.4V |
| Current-Test | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA |
| ViewingAngle | 120° | 120° | 120° | 120° | 120° |
| Wavelength-Dominant | 470nm | 470nm | 470nm | 470nm | 470nm |
| Wavelength-Peak | 468nm | 468nm | 468nm | 468nm | 468nm |
| Features | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 3.20mm L x 1.50mm W | 3.20mm L x 1.50mm W | 3.20mm L x 1.50mm W | 3.20mm L x 1.50mm W | 3.20mm L x 1.50mm W |