1N5930CE3/TR13.pdf
1N5930CE3/TR13.pdf
| Tolerance | ±2% | ±2% | ±2% | ±2% | ±2% |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Power - Max | 1.5 W | 1.5 W | 1.5 W | 1.5 W | 1.5 W |
| Mounting Type | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Package / Case | 10 Ohms | 10 Ohms | 10 Ohms | 10 Ohms | 10 Ohms |
| Operating Temperature | 16 V | 16 V | 16 V | 16 V | 16 V |
| Supplier Device Package | 1 µA @ 12.2 V | 1 µA @ 12.2 V | 1 µA @ 12.2 V | 1 µA @ 12.2 V | 1 µA @ 12.2 V |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA | 1.2 V @ 200 mA |