RAF Electronic Hardware 3111T-C-1032-B
3111T-C-1032-B
Part No.:
3111T-C-1032-B
Manufacturer:
RAF Electronic Hardware
Category:
Board Spacers, Standoffs
Package:
Datasheet:
3111T-C-1032-B.pdf
Description:
ROUND SWAGE STANDOFFPLAIN BRASS3
Quantity:
RFQ
Payment:
payment
Shipping:
Product details
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Round Standoff Round Standoff Round Standoff Round Standoff Round Standoff
Threaded/Unthreaded Threaded Threaded Threaded Threaded Threaded
Gender Female, Swage Female, Swage Female, Swage Female, Swage Female, Swage
ScrewThreadSize #10-32 #10-32 #10-32 #10-32 #10-32
Diameter-Inside - - - - -
Diameter-Outside 0.375 (9.53mm) 0.375 (9.53mm) 0.375 (9.53mm) 0.375 (9.53mm) 0.375 (9.53mm)
BetweenBoardHeight 0.406 (10.32mm) 0.406 (10.32mm) 0.406 (10.32mm) 0.406 (10.32mm) 0.406 (10.32mm)
Length-Overall 0.541 (13.75mm) 0.541 (13.75mm) 0.541 (13.75mm) 0.541 (13.75mm) 0.541 (13.75mm)