536EL50005GA5.pdf
536EL50005GA5.pdf
| Image |  |
| Series | 536 | 536 | 536 | 536 | 536 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| BaseResonator | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal |
| Type | VCTCXO | VCTCXO | VCTCXO | VCTCXO | VCTCXO |
| Frequency | 50 MHz | 50 MHz | 50 MHz | 50 MHz | 50 MHz |
| Function | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable |
| Output | HCMOS | HCMOS | HCMOS | HCMOS | HCMOS |
| Voltage-Supply | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| FrequencyStability | ±500ppb | ±500ppb | ±500ppb | ±500ppb | ±500ppb |
| AbsolutePullRange(APR) | - | - | - | - | - |
| SpreadSpectrumBandwidth | - | - | - | - | - |
| Current-Supply(Max) | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA | 10mA |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) | 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) | 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) | 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) | 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) |