579R144IAT.pdf
579R144IAT.pdf
| Image |  |
| Series | 579 | 579 | 579 | 579 | 579 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| BaseResonator | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal |
| Type | VCTCXO | VCTCXO | VCTCXO | VCTCXO | VCTCXO |
| Frequency | 14.4 MHz | 14.4 MHz | 14.4 MHz | 14.4 MHz | 14.4 MHz |
| Function | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable |
| Output | HCMOS | HCMOS | HCMOS | HCMOS | HCMOS |
| Voltage-Supply | 3V | 3V | 3V | 3V | 3V |
| FrequencyStability | ±280ppb | ±280ppb | ±280ppb | ±280ppb | ±280ppb |
| AbsolutePullRange(APR) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| SpreadSpectrumBandwidth | - | - | - | - | - |
| Current-Supply(Max) | 6mA | 6mA | 6mA | 6mA | 6mA |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) |