589S128X2CAT.pdf
589S128X2CAT.pdf
| Image |  |
| Series | 589 | 589 | 589 | 589 | 589 |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| BaseResonator | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal |
| Type | VCTCXO | VCTCXO | VCTCXO | VCTCXO | VCTCXO |
| Frequency | 12.8 MHz | 12.8 MHz | 12.8 MHz | 12.8 MHz | 12.8 MHz |
| Function | - | - | - | - | - |
| Output | HCMOS | HCMOS | HCMOS | HCMOS | HCMOS |
| Voltage-Supply | 5V | 5V | 5V | 5V | 5V |
| FrequencyStability | ±140ppb | ±140ppb | ±140ppb | ±140ppb | ±140ppb |
| AbsolutePullRange(APR) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C |
| SpreadSpectrumBandwidth | - | - | - | - | - |
| Current-Supply(Max) | 6mA | 6mA | 6mA | 6mA | 6mA |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) |