AC1218FK-07200RL.pdf
AC1218FK-07200RL.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo |
| Series | AC | AC | AC | AC | AC |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 200 Ohms | 200 Ohms | 200 Ohms | 200 Ohms | 200 Ohms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 1W | 1W | 1W | 1W | 1W |
| Composition | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film |
| TemperatureCoefficient | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Size/Dimension | 0.122 L x 0.181 W (3.10mm x 4.60mm) | 0.122 L x 0.181 W (3.10mm x 4.60mm) | 0.122 L x 0.181 W (3.10mm x 4.60mm) | 0.122 L x 0.181 W (3.10mm x 4.60mm) | 0.122 L x 0.181 W (3.10mm x 4.60mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) |