AC1218FK-0756RL.pdf
AC1218FK-0756RL.pdf
| Resistance | 56 Ohms | 56 Ohms | 56 Ohms | 56 Ohms | 56 Ohms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 1W | 1W | 1W | 1W | 1W |
| Composition | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film |
| TemperatureCoefficient | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Size/Dimension | 0.122 L x 0.181 W (3.10mm x 4.60mm) | 0.122 L x 0.181 W (3.10mm x 4.60mm) | 0.122 L x 0.181 W (3.10mm x 4.60mm) | 0.122 L x 0.181 W (3.10mm x 4.60mm) | 0.122 L x 0.181 W (3.10mm x 4.60mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) |