AF2010JK-07560KL.pdf
AF2010JK-07560KL.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo |
| Series | AF | AF | AF | AF | AF |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 560 kOhms | 560 kOhms | 560 kOhms | 560 kOhms | 560 kOhms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 0.75W, 3/4W | 0.75W, 3/4W | 0.75W, 3/4W | 0.75W, 3/4W | 0.75W, 3/4W |
| Composition | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film |
| TemperatureCoefficient | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Size/Dimension | 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) | 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) | 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) | 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) | 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) |