AF2010JK-075M6L.pdf
AF2010JK-075M6L.pdf
| Resistance | 5.6 MOhms | 5.6 MOhms | 5.6 MOhms | 5.6 MOhms | 5.6 MOhms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 0.75W, 3/4W | 0.75W, 3/4W | 0.75W, 3/4W | 0.75W, 3/4W | 0.75W, 3/4W |
| Composition | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film |
| TemperatureCoefficient | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Size/Dimension | 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) | 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) | 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) | 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) | 0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) |