AP2112R5-2.5TRG1.pdf
AP2112R5-2.5TRG1.pdf
| Voltage-Input(Max) | 6V | 6V | 6V | 6V | 6V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.4V @ 600mA | 0.4V @ 600mA | 0.4V @ 600mA | 0.4V @ 600mA | 0.4V @ 600mA |
| Current-Output | 600mA | 600mA | 600mA | 600mA | 600mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 80 µA | 80 µA | 80 µA | 80 µA | 80 µA |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 65sB (100Hz ~ 1KHz) | 65sB (100Hz ~ 1KHz) | 65sB (100Hz ~ 1KHz) | 65sB (100Hz ~ 1KHz) | 65sB (100Hz ~ 1KHz) |
| ControlFeatures | Enable | Enable | Enable | Enable | Enable |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |