AP2115R5A-1.2TRG1.pdf
AP2115R5A-1.2TRG1.pdf
| Voltage-Input(Max) | 6V | 6V | 6V | 6V | 6V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.2V | 1.2V | 1.2V | 1.2V | 1.2V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 1.3V @ 1A | 1.3V @ 1A | 1.3V @ 1A | 1.3V @ 1A | 1.3V @ 1A |
| Current-Output | 1A | 1A | 1A | 1A | 1A |
| Current-Quiescent(Iq) | 75 µA | 75 µA | 75 µA | 75 µA | 75 µA |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 68dB (100Hz ~ 1kHz) | 68dB (100Hz ~ 1kHz) | 68dB (100Hz ~ 1kHz) | 68dB (100Hz ~ 1kHz) | 68dB (100Hz ~ 1kHz) |
| ControlFeatures | Enable | Enable | Enable | Enable | Enable |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |