AP2115R5A-2.5TRG1.pdf
AP2115R5A-2.5TRG1.pdf
| Voltage-Input(Max) | 6V | 6V | 6V | 6V | 6V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.75V @ 1A | 0.75V @ 1A | 0.75V @ 1A | 0.75V @ 1A | 0.75V @ 1A |
| Current-Output | 1A | 1A | 1A | 1A | 1A |
| Current-Quiescent(Iq) | 80 µA | 80 µA | 80 µA | 80 µA | 80 µA |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 65dB (100Hz ~ 1kHz) | 65dB (100Hz ~ 1kHz) | 65dB (100Hz ~ 1kHz) | 65dB (100Hz ~ 1kHz) | 65dB (100Hz ~ 1kHz) |
| ControlFeatures | Enable | Enable | Enable | Enable | Enable |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |