AP7361-18E-13.pdf
AP7361-18E-13.pdf
| Voltage-Input(Max) | 6V | 6V | 6V | 6V | 6V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.8V | 1.8V | 1.8V | 1.8V | 1.8V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.7V @ 1A | 0.7V @ 1A | 0.7V @ 1A | 0.7V @ 1A | 0.7V @ 1A |
| Current-Output | 1A | 1A | 1A | 1A | 1A |
| Current-Quiescent(Iq) | 90 µA | 90 µA | 90 µA | 90 µA | 90 µA |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 65dB ~ 45dB (1kHz ~ 10kHz) | 65dB ~ 45dB (1kHz ~ 10kHz) | 65dB ~ 45dB (1kHz ~ 10kHz) | 65dB ~ 45dB (1kHz ~ 10kHz) | 65dB ~ 45dB (1kHz ~ 10kHz) |
| ControlFeatures | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |