B37641C8106K062.pdf
B37641C8106K062.pdf
| Image |  |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Capacitance | 10 µF | 10 µF | 10 µF | 10 µF | 10 µF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| TemperatureCoefficient | X5R | X5R | X5R | X5R | X5R |
| OperatingTemperature | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.053 (1.35mm) | 0.053 (1.35mm) | 0.053 (1.35mm) | 0.053 (1.35mm) | 0.053 (1.35mm) |