B37981F5103K051.pdf
B37981F5103K051.pdf
| Image |  |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Series | B37981F | B37981F | B37981F | B37981F | B37981F |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Capacitance | 10000 pF | 10000 pF | 10000 pF | 10000 pF | 10000 pF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| Size/Dimension | 0.217 L x 0.197 W (5.50mm x 5.00mm) | 0.217 L x 0.197 W (5.50mm x 5.00mm) | 0.217 L x 0.197 W (5.50mm x 5.00mm) | 0.217 L x 0.197 W (5.50mm x 5.00mm) | 0.217 L x 0.197 W (5.50mm x 5.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |