B37986N5472J051.pdf
B37986N5472J051.pdf
| Image | |||||
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Series | B37986N | B37986N | B37986N | B37986N | B37986N |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Capacitance | 4700 pF | 4700 pF | 4700 pF | 4700 pF | 4700 pF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Voltage-Rated | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.256 L x 0.197 W (6.50mm x 5.00mm) | 0.256 L x 0.197 W (6.50mm x 5.00mm) | 0.256 L x 0.197 W (6.50mm x 5.00mm) | 0.256 L x 0.197 W (6.50mm x 5.00mm) | 0.256 L x 0.197 W (6.50mm x 5.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) |