CMF553K8300BEEB.pdf
CMF553K8300BEEB.pdf
| Resistance | 3.83 kOhms | 3.83 kOhms | 3.83 kOhms | 3.83 kOhms | 3.83 kOhms |
| Tolerance | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% |
| Power(Watts) | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W | 0.5W, 1/2W |
| Composition | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film |
| TemperatureCoefficient | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.090 Dia x 0.240 L (2.29mm x 6.10mm) | 0.090 Dia x 0.240 L (2.29mm x 6.10mm) | 0.090 Dia x 0.240 L (2.29mm x 6.10mm) | 0.090 Dia x 0.240 L (2.29mm x 6.10mm) | 0.090 Dia x 0.240 L (2.29mm x 6.10mm) |