CTDO3316PF-682HC.pdf
CTDO3316PF-682HC.pdf
| Image |  |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Series | CTDO3316PF | CTDO3316PF | CTDO3316PF | CTDO3316PF | CTDO3316PF |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| Material-Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 6.8 µH | 6.8 µH | 6.8 µH | 6.8 µH | 6.8 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 4.4 A | 4.4 A | 4.4 A | 4.4 A | 4.4 A |
| Current-Saturation(Isat) | 4.6A | 4.6A | 4.6A | 4.6A | 4.6A |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 30mOhm | 30mOhm | 30mOhm | 30mOhm | 30mOhm |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | 38MHz | 38MHz | 38MHz | 38MHz | 38MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |