CTDO3316PF-683HC.pdf
CTDO3316PF-683HC.pdf
| Image |  |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Series | CTDO3316PF | CTDO3316PF | CTDO3316PF | CTDO3316PF | CTDO3316PF |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| Material-Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 68 µH | 68 µH | 68 µH | 68 µH | 68 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 1.5 A | 1.5 A | 1.5 A | 1.5 A | 1.5 A |
| Current-Saturation(Isat) | 1.4A | 1.4A | 1.4A | 1.4A | 1.4A |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DCResistance(DCR) | 200mOhm | 200mOhm | 200mOhm | 200mOhm | 200mOhm |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | 10MHz | 10MHz | 10MHz | 10MHz | 10MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |