CTPCI7045F-151M.pdf
CTPCI7045F-151M.pdf
| Image |  |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Series | CTPCI7045F | CTPCI7045F | CTPCI7045F | CTPCI7045F | CTPCI7045F |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | - | - | - | - | - |
| Material-Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 150 µH | 150 µH | 150 µH | 150 µH | 150 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 950 mA | 950 mA | 950 mA | 950 mA | 950 mA |
| Current-Saturation(Isat) | 650mA | 650mA | 650mA | 650mA | 650mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 516mOhm Max | 516mOhm Max | 516mOhm Max | 516mOhm Max | 516mOhm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |