CTPCI7045F-1R5N.pdf
CTPCI7045F-1R5N.pdf
| Material-Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 1.5 µH | 1.5 µH | 1.5 µH | 1.5 µH | 1.5 µH |
| Tolerance | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% |
| CurrentRating(Amps) | 5.4 A | 5.4 A | 5.4 A | 5.4 A | 5.4 A |
| Current-Saturation(Isat) | 6.2A | 6.2A | 6.2A | 6.2A | 6.2A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 13mOhm Max | 13mOhm Max | 13mOhm Max | 13mOhm Max | 13mOhm Max |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |