CTPCI7045F-331M.pdf
CTPCI7045F-331M.pdf
| Material-Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 330 µH | 330 µH | 330 µH | 330 µH | 330 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 580 mA | 580 mA | 580 mA | 580 mA | 580 mA |
| Current-Saturation(Isat) | 450mA | 450mA | 450mA | 450mA | 450mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 960mOhm Max | 960mOhm Max | 960mOhm Max | 960mOhm Max | 960mOhm Max |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |