ERL051M2000GNBF36.pdf
ERL051M2000GNBF36.pdf| Image |  |
| Manufacturer | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | ERL | ERL | ERL | ERL | ERL |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 1.2 MOhms | 1.2 MOhms | 1.2 MOhms | 1.2 MOhms | 1.2 MOhms |
| Tolerance | ±2% | ±2% | ±2% | ±2% | ±2% |
| Power(Watts) | 0.125W, 1/8W | 0.125W, 1/8W | 0.125W, 1/8W | 0.125W, 1/8W | 0.125W, 1/8W |
| Composition | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film |
| TemperatureCoefficient | ±350ppm/°C | ±350ppm/°C | ±350ppm/°C | ±350ppm/°C | ±350ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.066 Dia x 0.150 L (1.68mm x 3.81mm) | 0.066 Dia x 0.150 L (1.68mm x 3.81mm) | 0.066 Dia x 0.150 L (1.68mm x 3.81mm) | 0.066 Dia x 0.150 L (1.68mm x 3.81mm) | 0.066 Dia x 0.150 L (1.68mm x 3.81mm) |