ERL052M2000JNBF36.pdf
ERL052M2000JNBF36.pdf| Image |  |
| Resistance | 2.2 MOhms | 2.2 MOhms | 2.2 MOhms | 2.2 MOhms | 2.2 MOhms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 0.125W, 1/8W | 0.125W, 1/8W | 0.125W, 1/8W | 0.125W, 1/8W | 0.125W, 1/8W |
| Composition | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film |
| TemperatureCoefficient | ±350ppm/°C | ±350ppm/°C | ±350ppm/°C | ±350ppm/°C | ±350ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.066 Dia x 0.150 L (1.68mm x 3.81mm) | 0.066 Dia x 0.150 L (1.68mm x 3.81mm) | 0.066 Dia x 0.150 L (1.68mm x 3.81mm) | 0.066 Dia x 0.150 L (1.68mm x 3.81mm) | 0.066 Dia x 0.150 L (1.68mm x 3.81mm) |