Vishay Dale IHLE5050FHER101M5A
IHLE5050FHER101M5A
Part No.:
IHLE5050FHER101M5A
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
IHLE5050FHER101M5A.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 3.1A 205MOHM SMD
Quantity:
RFQ
Payment:
payment
Shipping:
Product details
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Material-Core - - - - -
Inductance 100 µH 100 µH 100 µH 100 µH 100 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 3.1 A 3.1 A 3.1 A 3.1 A 3.1 A
Current-Saturation(Isat) 4.3A 4.3A 4.3A 4.3A 4.3A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 205mOhm Max 205mOhm Max 205mOhm Max 205mOhm Max 205mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant 2.8MHz 2.8MHz 2.8MHz 2.8MHz 2.8MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz