Vishay Dale IHLE5050FHER680M5A
IHLE5050FHER680M5A
Part No.:
IHLE5050FHER680M5A
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
IHLE5050FHER680M5A.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 4.9A 105.6MOHM SM
Quantity:
RFQ
Payment:
payment
Shipping:
Product details
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Material-Core - - - - -
Inductance 68 µH 68 µH 68 µH 68 µH 68 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 4.9 A 4.9 A 4.9 A 4.9 A 4.9 A
Current-Saturation(Isat) 4.6A 4.6A 4.6A 4.6A 4.6A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 105.6mOhm Max 105.6mOhm Max 105.6mOhm Max 105.6mOhm Max 105.6mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant 3.4MHz 3.4MHz 3.4MHz 3.4MHz 3.4MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz