IHLP5050FDER6R8M01.pdf
IHLP5050FDER6R8M01.pdf
| Image |  |
| Type | Molded | Molded | Molded | Molded | Molded |
| Material-Core | - | - | - | - | - |
| Inductance | 6.8 µH | 6.8 µH | 6.8 µH | 6.8 µH | 6.8 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| CurrentRating(Amps) | 11.5 A | 11.5 A | 11.5 A | 11.5 A | 11.5 A |
| Current-Saturation(Isat) | 16.5A | 16.5A | 16.5A | 16.5A | 16.5A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 14mOhm Max | 14mOhm Max | 14mOhm Max | 14mOhm Max | 14mOhm Max |
| Q@Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency-SelfResonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |