Vishay Dale IHLP6767DZER1R5M11
IHLP6767DZER1R5M11
Part No.:
IHLP6767DZER1R5M11
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
IHLP6767DZER1R5M11.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 31A 3.43MOHM SMD
Quantity:
RFQ
Payment:
payment
Shipping:
Product details
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core - - - - -
Inductance 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 31 A 31 A 31 A 31 A 31 A
Current-Saturation(Isat) 21A 21A 21A 21A 21A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 3.43mOhm Max 3.43mOhm Max 3.43mOhm Max 3.43mOhm Max 3.43mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz