Vishay Dale IHLP6767DZER470M11
IHLP6767DZER470M11
Part No.:
IHLP6767DZER470M11
Datasheet:
IHLP6767DZER470M11.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 5A 108.46MOHM SMD
Material-Core - - - - -
Inductance 47 µH 47 µH 47 µH 47 µH 47 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 5 A 5 A 5 A 5 A 5 A
Current-Saturation(Isat) 4.3A 4.3A 4.3A 4.3A 4.3A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 108.46mOhm Max 108.46mOhm Max 108.46mOhm Max 108.46mOhm Max 108.46mOhm Max
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz