Vishay Dale IHLP6767GZER100M5A
IHLP6767GZER100M5A
Part No.:
IHLP6767GZER100M5A
Datasheet:
IHLP6767GZER100M5A.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 16A 10.91MOHM SMD
Material-Core - - - - -
Inductance 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 16 A 16 A 16 A 16 A 16 A
Current-Saturation(Isat) 20A 20A 20A 20A 20A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 10.91mOhm Max 10.91mOhm Max 10.91mOhm Max 10.91mOhm Max 10.91mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant 7.7MHz 7.7MHz 7.7MHz 7.7MHz 7.7MHz
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz