Vishay Dale IHLP6767GZER150M01
IHLP6767GZER150M01
Part No.:
IHLP6767GZER150M01
Datasheet:
IHLP6767GZER150M01.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 12.5A 19.9MOHM SM
Type - - - - -
Material-Core - - - - -
Inductance 15 µH 15 µH 15 µH 15 µH 15 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 12.5 A 12.5 A 12.5 A 12.5 A 12.5 A
Current-Saturation(Isat) 25A 25A 25A 25A 25A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 19.9mOhm Max 19.9mOhm Max 19.9mOhm Max 19.9mOhm Max 19.9mOhm Max
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz