Vishay Dale IHLP6767GZER8R2M01
IHLP6767GZER8R2M01
Part No.:
IHLP6767GZER8R2M01
Datasheet:
IHLP6767GZER8R2M01.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 18A 10.66MOHM SM
Material-Core - - - - -
Inductance 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 18 A 18 A 18 A 18 A 18 A
Current-Saturation(Isat) 25A 25A 25A 25A 25A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 10.66mOhm Max 10.66mOhm Max 10.66mOhm Max 10.66mOhm Max 10.66mOhm Max
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz