Vishay Dale IHLP6767GZERR56M01
IHLP6767GZERR56M01
Part No.:
IHLP6767GZERR56M01
Datasheet:
IHLP6767GZERR56M01.pdf
Description:
FIXED IND 560NH 56A 1.05MOHM SMD
Material-Core - - - - -
Inductance 560 nH 560 nH 560 nH 560 nH 560 nH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 56 A 56 A 56 A 56 A 56 A
Current-Saturation(Isat) 88A 88A 88A 88A 88A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 1.05mOhm Max 1.05mOhm Max 1.05mOhm Max 1.05mOhm Max 1.05mOhm Max
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz