Vishay Dale IHLP8787MZER2R2M51
IHLP8787MZER2R2M51
Part No.:
IHLP8787MZER2R2M51
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
IHLP8787MZER2R2M51.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 58A 1.25MOHM SMD
Quantity:
RFQ
Payment:
payment
Shipping:
Product details
Manufacturer Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale Vishay Dale
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core - - - - -
Inductance 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 58 A 58 A 58 A 58 A 58 A
Current-Saturation(Isat) 48A 48A 48A 48A 48A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 1.25mOhm Max 1.25mOhm Max 1.25mOhm Max 1.25mOhm Max 1.25mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant 17.5MHz 17.5MHz 17.5MHz 17.5MHz 17.5MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz