Vishay Dale IHLP8787MZER330M51
IHLP8787MZER330M51
Part No.:
IHLP8787MZER330M51
Datasheet:
IHLP8787MZER330M51.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 15.5A 15.4MOHM SM
Material-Core - - - - -
Inductance 33 µH 33 µH 33 µH 33 µH 33 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 15.5 A 15.5 A 15.5 A 15.5 A 15.5 A
Current-Saturation(Isat) 10.5A 10.5A 10.5A 10.5A 10.5A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 15.4mOhm Max 15.4mOhm Max 15.4mOhm Max 15.4mOhm Max 15.4mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant 3.01MHz 3.01MHz 3.01MHz 3.01MHz 3.01MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz