Vishay Dale IHLP8787MZER470M51
IHLP8787MZER470M51
Part No.:
IHLP8787MZER470M51
Datasheet:
IHLP8787MZER470M51.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 13.5A 17.7MOHM SM
Material-Core - - - - -
Inductance 47 µH 47 µH 47 µH 47 µH 47 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 13.5 A 13.5 A 13.5 A 13.5 A 13.5 A
Current-Saturation(Isat) 10A 10A 10A 10A 10A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 17.7mOhm Max 17.7mOhm Max 17.7mOhm Max 17.7mOhm Max 17.7mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant 2.99MHz 2.99MHz 2.99MHz 2.99MHz 2.99MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz