Vishay Dale IHLP8787MZER4R7M51
IHLP8787MZER4R7M51
Part No.:
IHLP8787MZER4R7M51
Datasheet:
IHLP8787MZER4R7M51.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 47A 1.84MOHM SMD
Material-Core - - - - -
Inductance 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH 4.7 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 47 A 47 A 47 A 47 A 47 A
Current-Saturation(Isat) 37A 37A 37A 37A 37A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 1.84mOhm Max 1.84mOhm Max 1.84mOhm Max 1.84mOhm Max 1.84mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant 10.2MHz 10.2MHz 10.2MHz 10.2MHz 10.2MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz