ISL8500IRZ.pdf
ISL8500IRZ.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Intersil | Intersil | Intersil | Intersil | Intersil |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Function | Step-Down | Step-Down | Step-Down | Step-Down | Step-Down |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| Topology | Buck | Buck | Buck | Buck | Buck |
| OutputType | Adjustable | Adjustable | Adjustable | Adjustable | Adjustable |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 4.5V | 4.5V | 4.5V | 4.5V | 4.5V |
| Voltage-Input(Max) | 25V | 25V | 25V | 25V | 25V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 0.6V | 0.6V | 0.6V | 0.6V | 0.6V |
| Voltage-Output(Max) | 19V | 19V | 19V | 19V | 19V |
| Current-Output | 2A | 2A | 2A | 2A | 2A |
| Frequency-Switching | 500kHz | 500kHz | 500kHz | 500kHz | 500kHz |