LD39020ATPU33R.pdf
LD39020ATPU33R.pdf
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.35V @ 200mA | 0.35V @ 200mA | 0.35V @ 200mA | 0.35V @ 200mA | 0.35V @ 200mA |
| Current-Output | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 40 µA | 40 µA | 40 µA | 40 µA | 40 µA |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 80dB ~ 55dB (1kHz ~ 100kHz) | 80dB ~ 55dB (1kHz ~ 100kHz) | 80dB ~ 55dB (1kHz ~ 100kHz) | 80dB ~ 55dB (1kHz ~ 100kHz) | 80dB ~ 55dB (1kHz ~ 100kHz) |