LM2575HVS-15.pdf
LM2575HVS-15.pdf
| Image |  |
| Packaging | Tube,Tube | Tube,Tube | Tube,Tube | Tube,Tube | Tube,Tube |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 4V | 4V | 4V | 4V | 4V |
| Voltage-Input(Max) | 60V | 60V | 60V | 60V | 60V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 15V | 15V | 15V | 15V | 15V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 1A | 1A | 1A | 1A | 1A |
| Frequency-Switching | 52kHz | 52kHz | 52kHz | 52kHz | 52kHz |