LM2585SX-12/NOPB.pdf
LM2585SX-12/NOPB.pdf
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 4V | 4V | 4V | 4V | 4V |
| Voltage-Input(Max) | 40V | 40V | 40V | 40V | 40V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 12V | 12V | 12V | 12V | 12V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 3A (Switch) | 3A (Switch) | 3A (Switch) | 3A (Switch) | 3A (Switch) |
| Frequency-Switching | 100kHz | 100kHz | 100kHz | 100kHz | 100kHz |