LM2588SX-3.3/NOPB.pdf
LM2588SX-3.3/NOPB.pdf
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 4V | 4V | 4V | 4V | 4V |
| Voltage-Input(Max) | 40V | 40V | 40V | 40V | 40V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 5A (Switch) | 5A (Switch) | 5A (Switch) | 5A (Switch) | 5A (Switch) |
| Frequency-Switching | 100kHz ~ 200kHz | 100kHz ~ 200kHz | 100kHz ~ 200kHz | 100kHz ~ 200kHz | 100kHz ~ 200kHz |