LM2594HVN-12/NOPB.pdf
LM2594HVN-12/NOPB.pdf
| Image |  |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 4.5V | 4.5V | 4.5V | 4.5V | 4.5V |
| Voltage-Input(Max) | 60V | 60V | 60V | 60V | 60V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 12V | 12V | 12V | 12V | 12V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA |
| Frequency-Switching | 150kHz | 150kHz | 150kHz | 150kHz | 150kHz |