LM2595S-12.pdf
LM2595S-12.pdf
| Image |  |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 4.5V | 4.5V | 4.5V | 4.5V | 4.5V |
| Voltage-Input(Max) | 40V | 40V | 40V | 40V | 40V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 12V | 12V | 12V | 12V | 12V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 1A | 1A | 1A | 1A | 1A |
| Frequency-Switching | 150kHz | 150kHz | 150kHz | 150kHz | 150kHz |