LM2676SD-3.3.pdf
LM2676SD-3.3.pdf
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 8V | 8V | 8V | 8V | 8V |
| Voltage-Input(Max) | 40V | 40V | 40V | 40V | 40V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 3A | 3A | 3A | 3A | 3A |
| Frequency-Switching | 260kHz | 260kHz | 260kHz | 260kHz | 260kHz |