LM2852YMXA-1.0/NOPB.pdf
LM2852YMXA-1.0/NOPB.pdf
| Image |  |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Function | Step-Down | Step-Down | Step-Down | Step-Down | Step-Down |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| Topology | Buck | Buck | Buck | Buck | Buck |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 2.85V | 2.85V | 2.85V | 2.85V | 2.85V |
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1V | 1V | 1V | 1V | 1V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 2A | 2A | 2A | 2A | 2A |
| Frequency-Switching | 500kHz | 500kHz | 500kHz | 500kHz | 500kHz |