LM3673TL-1.2/NOPB.pdf
LM3673TL-1.2/NOPB.pdf
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 2.7V | 2.7V | 2.7V | 2.7V | 2.7V |
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.2V | 1.2V | 1.2V | 1.2V | 1.2V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 350mA | 350mA | 350mA | 350mA | 350mA |
| Frequency-Switching | 2MHz | 2MHz | 2MHz | 2MHz | 2MHz |