LT1108CS8-12#PBF.pdf
LT1108CS8-12#PBF.pdf
| Image |  |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Topology | Buck, Boost | Buck, Boost | Buck, Boost | Buck, Boost | Buck, Boost |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 2V | 2V | 2V | 2V | 2V |
| Voltage-Input(Max) | 30V | 30V | 30V | 30V | 30V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 12V | 12V | 12V | 12V | 12V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 1.5A (Switch) | 1.5A (Switch) | 1.5A (Switch) | 1.5A (Switch) | 1.5A (Switch) |
| Frequency-Switching | 19kHz | 19kHz | 19kHz | 19kHz | 19kHz |