LT1506IR#TRPBF.pdf
LT1506IR#TRPBF.pdf
| OutputType | Adjustable | Adjustable | Adjustable | Adjustable | Adjustable |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 4V | 4V | 4V | 4V | 4V |
| Voltage-Input(Max) | 15V | 15V | 15V | 15V | 15V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 2.42V | 2.42V | 2.42V | 2.42V | 2.42V |
| Voltage-Output(Max) | 13.95V | 13.95V | 13.95V | 13.95V | 13.95V |
| Current-Output | 4.5A | 4.5A | 4.5A | 4.5A | 4.5A |
| Frequency-Switching | 500kHz | 500kHz | 500kHz | 500kHz | 500kHz |